ART / Lithographs / Litograph in colors 15085173
*
nr 1508 5173
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Mårten Andersson (1934-2017), Sweden. Man i eka, unframed. Signed, numbered 1374/1400. Litograph in colors. Sheet: 45x54 cm. Unframed, Missfärgning i ytterkanten.
LITOGRAPH IN COLORS, Man i eka, oramat löst blad. Signerad, numrerad 1374/1400. Färglitografi. Bladets mått: 45x54 cm. Oramad
Condition: Missfärgning i ytterkanten
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday December 12 2022
at 20:50:05
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/12 12:09:21
1
100 kr
12/12 12:04:27
2
Vinnande bud
- Artist/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Read more about MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad man i eka mårten andersson oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46
-
7064 LITOGRAPH IN C..
Jordi Arkö (b. 1951), Sweden. Röde orm. Signed, nu..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:56
-
7293 LITOGRAPH IN C..
Lars Norrman (1915-1979), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:42
*
MÃ¥rten Andersson
Condition: Missfärgning i ytterkanten
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Read more about MÃ¥rten Andersson
nr 1508 5173
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Mårten Andersson (1934-2017), Sweden. Man i eka, unframed. Signed, numbered 1374/1400. Litograph in colors. Sheet: 45x54 cm. Unframed, Missfärgning i ytterkanten.
LITOGRAPH IN COLORS, Man i eka, oramat löst blad. Signerad, numrerad 1374/1400. Färglitografi. Bladets mått: 45x54 cm. Oramad
Condition: Missfärgning i ytterkanten
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday December 12 2022 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/12 12:09:21 | 1 | 100 kr |
12/12 12:04:27 | 2 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.Read more about MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad man i eka mårten andersson oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37 -
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46 -
7064 LITOGRAPH IN C..
Jordi Arkö (b. 1951), Sweden. Röde orm. Signed, nu..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:56 -
7293 LITOGRAPH IN C..
Lars Norrman (1915-1979), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:42